Białe Drzwi wewnętrzne – ponadczasowy klasyk

Stylistyka skandynawska, czy podobna do niej, coraz modniejsza stylistyka hygge pozostają nadal w kręgach zainteresowania nie tylko osób, przed którymi jest wyzwanie w postaci wykończenia mieszkania, ale także projektantów. Wnętrza, które utrzymane są w tych stylistykach charakteryzują się z jednej strony prostotą, z drugiej strony są to przestrzenie w pełni funkcjonalne i wprowadzające do wnętrz najwyższy komfort. Liczą się tu więc sprytne rozwiązania, praktyczne pomysły, ale i kolorystyka, w której biel odgrywa kluczową rolę. Ponadczasowym klasykiem, który wpisze się w skandynawską myśl będą więc białe drzwi wewnętrzne. Zobaczmy czym mogą się charakteryzować drzwi wewnętrzne, jak mogą podnieść nasz codzienny komfort.

Wypełnienie skrzydeł drzwiowych też się liczy

Wygląd drzwi wewnętrznych oczywiście jest niezwykle istotny. To na design drzwi zwracamy największą uwagę. Warto jednak zwrócić uwagę także na ukryte cechy tego elementu wykończeniowego. Białe drzwi wewnętrzne, które świetnie uzupełnią skandynawskie przestrzenie, mogą także wyraźnie zwiększyć codzienny komfort domowników. W jaki sposób? Skrzydło drzwiowe standardowo wypełnione jest tzw. „plastrem miodu”, czyli tekturą o kształcie zbliżonym do pszczelego plastra. Jest to opcja najbardziej ekonomiczna, ale jeśli dom jest gwarny, mieszkamy z dziećmi, to warto przemyśleć dodatkowe wyciszenie takich drzwi. Mamy taką możliwość. W zamian za wspomniany „plaster miodu” możemy zdecydować się na wypełnienie skrzydła płytą otworowaną lub płytą pełną. Wówczas odpowiednio zwiększymy właściwości związane z izolacją akustyczną drzwi wewnętrznych.

Drzwi bezprzylgowe – czym się wyróżniają?

Bezprzylgowe drzwi znane są także jako drzwi bezfelcowe. Ich najistotniejszą właściwością jest to, że zawiasy w tych drzwiach są niewidoczne, natomiast krawędź skrzydła jeśli będzie ono zamknięte zlicuje się z ościeżnicą. W ten sposób osiągnięty został bardzo efektowny wygląd drzwi, który złoży się na estetyczne i minimalistyczne wykończenie wnętrz. Do zalet tych drzwi należy zaliczyć sam wygląd, ale nie bez znaczenia pozostaje to, że optycznie zwiększają one przestrzeń mieszkań czy domów. Warto też wspomnieć o tym, że drzwi bezprzylgowe charakteryzują się wyższą dźwiękoszczelnością, co może być istotnym parametrem jeśli w domu są dzieci. I nie sposób też nie zauważyć tego, że bezfelcowe drzwi ze swoją minimalistyczną formą doskonale uzupełnią przestrzenie utrzymane w stylistyce skandynawskiej, jak i hygge. Tym bardziej jeśli wybierzemy klasyczne drzwi białe.