Wodoodporne podłogi laminowane Quick Step

Podłogi laminowane, które nie tylko wyglądają niezwykle naturalnie i stylowo, ale także charakteryzują się dużą wytrzymałością na trudne warunki i przede wszystkim są stuprocentowo odporne na wilgoć. To rozwiązanie firmy Quick Step. Dzięki innowacyjnej hydrofobowej powłoce „HydroSeal” są pierwszymi na świecie podłogami całkowicie odpornymi na działanie wody.

Trend na jednolitą podłogę – poznaj panele odporne na działanie wody

Od kilku sezonów na sile przybiera trend na kładzenie tej samej podłogi we wszystkich pomieszczeniach. Z czego ten trend wynika? Powodów jest wiele. Jeszcze stosunkowo niedawno posadzki typu panele podłogowe czy podłogi drewniane nie były do końca dostosowane do tego, by trafiały do kuchni, tym bardziej do łazienki, gdzie wilgoć i woda zniszczyłyby w krótkim czasie podłogę. Dzisiaj technologie są na tyle zaawansowane, że pozwalają one na produkowanie paneli winylowych, które z powodzeniem opierają się działaniom wilgoci i wody. Znanym producentem, który produkuje takie panele jest firma Quick-Step.

Marka ma bogate tradycje funkcjonując na rynku już od 1960 r. Jednak dopiero w latach 90. XX w. producent Quick Step wprowadza na rynek belgijski podłogi laminowane. To sprawia, że jest to pierwszy producent oferujący takie produkty. Przez kolejne lata firma wyraźnie poprawia i udoskonala swoją ofertę. W XXI w. pojawiają się tak pożądane już dzisiaj winyle. Tego rodzaju posadzki nieco zrewolucjonizowały rynek, który od lat zdominowany był przez drewno i laminat, ewentualnie posadzki ceramiczne. Panele Quick Step są postrzegane jako bardzo solidne posadzki, które charakteryzują się wyjątkową trwałością i prezentują bardzo wysokie walory estetyczne.

Wracając do trendu na jednolitą podłogę, to wynika on z jednej strony z tego, że wcześniej takie same posadzki we wszystkich pomieszczeniach mogły być wykonane wyłącznie z propozycji ceramicznych, z drugiej zaś z tego, że jednolita podłoga jest bardzo efektowna. Warto też zwrócić uwagę na to, że taki patent pozwala na optyczne zwiększenie przestrzeni. Z praktycznych aspektów to warto zwrócić uwagę na to, że jeden rodzaj podłóg redukuje ilość środków chemicznych potrzebnych do ich czyszczenia, a także nie będzie nas tak angażował czasowo.

Winyle to nowoczesny rodzaj podłóg, które są wyjątkowo trwała i zachowują niezwykłe walory estetyczne. Są to także podłogi ciepłe, wykazujące się właściwościami izolującymi akustykę.