Styl rustykalny

Styl rustykalny

55 %
Komfort
9 %
Surowość
24 %
Minimalizm
27 %
Vintage
15 %
Elegancja
84 %
Przytulność

Chociaż styl rustykalny kojarzy się z przepychem zamożnych chat wiejskich, jego kwintesencją jest nie mnogość dodatków i zdobień, a prostota i naturalność.

Styl rustykalny stanowi powrót do stylistyki dworków i chłopskich chat z XIX i XX wieku. Oddaje tęsknotę za obcowaniem z naturą i wiejskim klimatem. Odzwierciedla umiłowanie życia w zgodzie z naturalnym rytmem, zatraconym z upływem lat.

Zobacz aranżacje

Jak wygląda styl
rustykalny dziś

Magii wnętrzom rustykalnym dodają drewniane podłogi i ściany wyłożone deskami, osadzone w konstrukcji budynku słupy i belki. Drewno powinno mieć widoczne usłojenie i zachować naturalny rysunek drewna, ciekawym i odpowiednim wyborem będzie także wersja postarzana. Aby uniknąć kolorystycznego chaosu w obrębie tych elementów, z powodzeniem zastosować możemy deski z podłogi także do przyozdobienia ścian, zachowując płynność aranżacji. Wykorzystanie dużej ilości naturalnych motywów i materiałów gwarantuje nam uzyskanie wrażenia przytulności, pozwala oddać sielski klimat oraz wprowadza do domu wspaniały, kojący zapach. W styl rustykalny doskonale wpiszą się także kamień, żelazo i miedź, tworząc z naszą bazą spójną całość.

CIEPŁO CIEPŁO
SWOJSKOŚĆ SWOJSKOŚĆ
PROSTOTA PROSTOTA
Styl rustykalny

Produkty w stylu rustykalnym