Lamele Ścienne

Lamele dekoracyjne są coraz chętniej wykorzystywane w aranżowaniu wnętrz. Obecna oferta rynkowa pozwala wybrać wysokiej jakości produkty, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także pełnią dodatkowe funkcje. Wprawdzie do wnętrz naszych mieszkań i domów lamele wchodzą dość nieśmiało, to można dostrzec zmieniający się trend. Nowoczesne kasetony dzisiaj mogą z powodzeniem stanowić o oryginalności wnętrza oraz jego unikatowości. Co więcej, panele ścienne mają właściwości wyciszające.

Szybkie i niedrogie odświeżenie wnętrza

W lamelach dekoracyjnych tkwi duży potencjał aranżacyjny, a o ich atrakcyjności decydują także szybkość montażu i stosunkowo nieduży koszt. Ścienne kasetony można wykorzystać do udekorowania ściany (jako alternatywa dla półek czy obrazów), do budowy ścianki działowej, nic nie stoi na przeszkodzie by ozdobiły także sufit. Z powodzeniem możemy wykończyć lamelami nie tylko salon, ale także kuchnię, przedpokój, pokój dziecka czy sypialnię. Świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach biurowych dodatkowo je wyciszając.

Lamele ścienne dekoracyjne i ich dodatkowe zalety

Oferowane przez Grupę Fachowiec lamele ścienne dekoracyjne na filcu poza tym, że prezentują wysokie walory estetyczne, to należy zwrócić uwagę na ich pozostałe zalety użytkowe. Zauważmy, że lamele montowane są na dość grubym filcu, co oznacza, że będą one stanowiły dodatkową izolację akustyczną. Zatem jeśli zależy nam na oryginalnym, unikatowym wykończeniu wnętrza np. pokoju dziecięcego lub sypialni to warto zdecydować się na chłonące dźwięki panele dekoracyjne na filcu.

Lamele akustyczne — gdzie je stosować i czy warto?

Wyjątkowe zalety, jakie posiadają panele lamelowe na filcu pozwalają je stosować na wiele sposobów. Stanowią one idealne rozwiązanie zarówno dla prywatnych przestrzeni, jak i tych biurowych. Są one odpowiednie do kuchni, sypialni, salonu, czy przedpokoju. Lamele akustyczne są także znakomitą ozdobą i doskonałym rozwiązaniem wygłuszającym dźwięki w biurach, kancelariach oraz salach konferencyjnych. Znakomitym pomysłem jest ich wykorzystanie w hotelowych wnętrzach, eleganckich biurach lub nowoczesnych gabinetach lekarskich. Możesz je zainstalować na całej ścianie lub jedynie na wybranym fragmencie, zawsze dodając przestrzeni unikatowy i nowoczesny charakter.

Poznaj inne korzyści płynące z wykorzystania lamel na filcu:

 • łatwy montaż — do ich instalacji wystarczy solidny klej montażowy,
 • możliwość przycięcia do odpowiednich wymiarów według potrzeb,
 • przyjemne w dotyku, lamele dekoracyjne mają właściwości wygłuszające,
 • uniwersalność, pasują do wielu rodzajów wnętrz,
 • wytrzymałość i solidność, nie wymagają uciążliwej konserwacji,
 • smukłe profile z wytrzymałego MDF,
 • bogaty wybór kolorów, pozwalający dostosować panele do każdego wnętrza,
 • łatwe połączenie z innymi dekoracyjnymi materiałami, takimi jak beton czy kamień,
 • optyczne powiększenie pomieszczenia, szczególnie efektywne przy montażu na suficie,
 • redukcja efektu echa w pomieszczeniach,
 • modny design, wpisujący się w aktualne trendy,
 • łatwość w utrzymaniu czystości,
 • znacząca poprawa akustyki wnętrza,
 • doskonałe dopasowanie do różnych stylów wnętrzarskich, takich jak loftowy, nowoczesny, boho, vintage, rustykalny czy skandynawski,
 • przystępna cena, pozwalająca odmienić wygląd pomieszczenia przy zaangażowaniu niewielkich kosztach.

Jeśli chodzi o montaż takiego produktu jak lamele ścienne, nie wymagają one specjalistycznych umiejętności. Gotowe lamele akustyczne można dostosować do potrzeb, przy użyciu ukośnicy lub ręcznej piły z drobnymi zębami, a także ścisku stolarskiego. Końcówki lamel można delikatnie oszlifować papierem ściernym. Lamele dekoracyjne można zamontować na kilka różnych sposobów, przy użyciu kleju montażowego, solidnej taśmy montażowej lub wkrętów. Ostatnia metoda gwarantuje najwyższą trwałość montażu. Jeśli zależy ci na dodatkowej wytrzymałości przy użyciu kleju lub taśmy, można dodać czarne wkręty między panelami. Dekoracje ścienne można instalować w różnych odstępach, pionowo, poziomo lub skośnie. Warto eksperymentować, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie estetyczne.

Gdzie można stosować lamele dekoracyjne?

Ich zastosowanie jest niemal nieograniczone. Panele ścienne na filcu to doskonały, nowoczesny element wykończeniu prywatnych nieruchomości. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by trafiły również do przestrzeni publicznych czy do biur. Świetnie się prezentują, a właściwości wyciszające będą szczególnie cenne także w pokojach hotelowych czy salach konferencyjnych. Mogą być położone na całej ścianie, jak i na jej fragmencie stanowiąc wówczas oryginalny element dekoracyjny.