Panele ścienne MDF

Panele ścienne MDF – panele dekoracyjne do Twojego domu

Pomalowane ściany czy te wyłożone tapetą to nie jedyne rozwiązania, które możemy zastosować w naszych mieszkaniach. Ciekawą alternatywą mogą okazać się panele ścienne z płyty MDF, które prezentują się bardzo ciekawie i atrakcyjnie, jednocześnie będąc urozmaiceniem całej aranżacji.

Płyta MDF to nic innego jak drewniane włókna, które zostały połączone ze sobą w bardzo wysokiej temperaturze, poprzez poddanie ich działaniu dużego ciśnienia. To właśnie z takich płyt wykonywane są panele ścienne MDF. Sam skrót ich nazwy oznacza gęstość płyty, która może się wahać od 1100 do 3600 kg/m3.

Czym charakteryzują się panele ścienne MDF?

Panele ścienne z płyt MDF są produktem, który nadaje się wyłącznie do stosowania we wnętrzach mieszkalnych lub użytkowych. Tego typu panele ścienne wymagają w miarę stałej temperatury – najlepiej pokojowej. Ponadto panele MDF nie powinny być stosowane we wnętrzach, w których wilgotność powietrza przekracza 70%. Przed zakupem danych paneli ściennych warto zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi stosowania ich w konkretnych pomieszczeniach, które z reguły dołączone są do każdego modelu.

Warto również wiedzieć, że panele ścienne z płyt MDF nie powinny być stosowane w pobliżu grzejników, pieców oraz kuchenek, ze względu na higroskopijność paneli ściennych, która sprawia, że panel ścienny może kurczyć się i rozkurczać poprzez działanie temperatur oraz wilgoci.

Panele ścienne z płyty MDF odpowiednio zamontowane są estetyczną i trwałą ozdobą ścienną, która potrafi odmienić całą aranżację. Dodatkowo panele ścienne z tego materiału pozwolą na wyciszenie pomieszczenia oraz zapewnienie mu warstwy termoizolacyjnej.

Panele z płyty MDF są też doskonałą alternatywą dla paneli drewnianych – ze względu na łatwość w pielęgnacji i sprzątaniu. Panel ścienny MDF wystarczy tylko przetrzeć mokrą szmatką, aby cieszył oko swoim nieskazitelnym wyglądem. Takie panele dekoracyjne są również łatwe w montażu.

Dzięki zalecanemu sposobowi montażu paneli ściennych możesz ukryć wszelkie nierówności, które mają Twoje ściany. Pod tego typu dekoracją możesz również poprowadzić wszelkie przewody oraz kable tak, aby były niewidoczne. Panele MDF przytwierdza się do specjalnej konstrukcji szkieletowej, dzięki której zachowywany jest dystans między ścianą a układanymi panelami.

Rodzaje paneli ściennych MDF

Panele ścienne MDF to mnóstwo możliwości aranżacyjnych, ze względu na szeroką gamę wzorów oraz kolorów. Z powodzeniem znajdziemy zarówno modne białe i jasnoszare odcienie, jak i panele ścienne drewniane. W przypadku drewnianych imitacji możemy wybierać wśród rodzimych gatunków oraz tych bardziej egzotycznych. Inną ciekawą propozycją mogą być panele ścienne z płyty MDF przypominające swoją fakturą kamień naturalny. A dla nowoczesnych wnętrz doskonałą propozycją mogą być panele ścienne o niestandardowych i wyróżniających się kształtach oraz panele dekoracyjne 3D.

Panele ścienne z płyt MDF są idealnym sposobem na szybkie i mało problematyczne odmienienie całej aranżacji. Taka ozdoba ścienna będzie się świetnie prezentować, jednocześnie uatrakcyjniając całe wnętrze swoim niebanalnym wyglądem.

Ile kosztują i gdzie kupić panele ścienne MDF?

Panele ścienne MDF to doskonałe rozwiązanie, kiedy marzymy o unikatowym designie wnętrz. Oferują one nie tylko estetyczny wygląd, ale także wyjątkową trwałość, sprawiając, że nasze pomieszczenia nabiorą oryginalnego i wyrazistego charakteru.

Warto zauważyć, że panele ścienne te doskonale imitują produkty naturalne, takie jak drewno czy płytki kamienne, co pozwala nam cieszyć się pięknem tych materiałów bez konieczności sięgania po tradycyjne rozwiązania. To idealna opcja dla tych, którzy pragną połączyć nowoczesność z naturalnymi elementami w aranżacji swojego domu.

Dodatkowym atutem paneli ścienne MDF jest ich łatwy montaż, który może wykonać osobiście, niezależnie od doświadczenia w kwestii remontów. Wyeliminowanie konieczności wynajmowania fachowca sprawia, że proces instalacji staje się nie tylko prosty, ale i oszczędny. Koszt paneli ściennych nie jest szczególnie wysoki i nie musimy inwestować większych kwot w ich zakup. Tym bardziej że panele ścienne MDF trafiają tylko na fragment ścian, które chcemy ozdobić lub wyciszyć. Jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż cała inwestycja okaże się jeszcze mniej kosztowna.

Jeśli zastanawiamy się, gdzie nabyć wysokiej jakości panele ścienne MDF, warto skierować swoje kroki do renomowanych salonów Grupy Fachowiec. Tam nie tylko będziesz mógł podziwiać różne modele paneli, ale także skorzystasz z profesjonalnego doradztwa. Wybierając konkretny model, masz również możliwość ustalenia wygodnego terminu dostawy oraz ewentualnego montażu. Dzięki temu cały proces nabycia i zastosowania paneli ścienne MDF stanie się łatwy i komfortowy, a rezultat końcowy z pewnością spełni nasze oczekiwania pod względem estetyki i funkcjonalności.