Podłogi drewniane

Podłogi drewniane – deski na podłogę z montażem. Cena i opinie

Materiały pochodzenia naturalnego od zawsze były cenione i bardzo chętnie wykorzystywane nie tylko podczas aranżacji wnętrz, ale także jako surowce w budownictwie. Duże zainteresowanie materiałami naturalnymi wynikało przede wszystkim z ich ogromnej wytrzymałości oraz trwałości, a także z zawsze unikalnego wyglądu. Nigdy nie znajdziemy dwóch takich samych desek czy kamieni.

Jak jest dzisiaj? Dzisiaj materiały naturalne cieszą się nie mniejszym zainteresowaniem, jednak najczęściej drewno i kamień, przez wzgląd na wyższą cenę, służą jako materiały dekoracyjne. Wyjątkiem jest tu oczywiście tradycyjne drewno budowlane.

Podłogi drewniane zawdzięczają swoje duże zainteresowanie jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie naszej tęsknocie za naturą. Coraz częściej otaczamy się betonami. Aglomeracje każdego roku stają się coraz większe, a z miasta trudno wyjechać na odpoczynek na łonie natury. Dlatego w naszych domach coraz częściej rezygnujemy z betonów, sztucznych podłóg z paneli MDF czy płyt ceramicznych na rzecz drewna.

Tęsknotę za naturą często rekompensujemy sobie, otaczając się w domu drewnem, kamieniem i dużą liczbą roślin. Według amerykańskich uczonych ma to jeden ogromny plus. Poza tym, że te materiały są trwałe i piękne, to pomagają nam wypoczywać. Jak to możliwe? Istnieje ogromna różnica między 10 minutami odpoczynku na plaży, a 10 minutami odpoczynku w bloku. W tym pierwszym wypadku poczujemy ulgę, a w drugim możemy być jeszcze bardziej zmęczeni.

Do innych zalet materiałów naturalnych, a przede wszystkim drewna, należy niesamowity design. Drewno ma w sobie coś, co można dopasować praktycznie do każdego wnętrza i stylu. Nowoczesny dom, tradycyjny salon czy minimalistyczna kuchnia, w każdym z nich idealnie sprawdzą się nie tylko deski podłogowe, ale także inne materiały dekoracyjne oparte na drewnianych elementach.

Dlaczego warto zainwestować w podłogi drewniane? Deski podłogowe charakteryzują się trwałością. Są odporne między innymi na wilgoć, ewentualne uszkodzenia mechaniczne, a także promienie UV czy utratę koloru. Oczywiście drewno musi być uprzednio odpowiednio zabezpieczone. Dodatkowo deski takie jak dąb czy jesion są materiałami ponadczasowymi, które nawet po 100 latach bez problemu można odnowić i nadal cieszyć się idealną drewnianą posadzką.

Jakie panele podłogowe z drewna wybrać? Wady i zalety deski drewnianej

Gdy ktoś już zdecyduje się na podłogi drewniane, bardzo często pojawia się pytanie, jaki produkt należy wybrać. Wybierając drewno, należy mieć pewną podstawową wiedzę o jego użytkowaniu oraz konserwacji. Zaletą podłóg drewnianych jest między innymi uniwersalność, jednak tylko wtedy, kiedy wybierzemy odpowiedni produkt. Deski złoty dąb czy dąb w jasnym naturalnym kolorze to materiały, które można dopasować w zasadzie wszędzie. Deski w kolorze Vanga, nowoczesny biały dąb czy typowa czerwień to produkty nieco trudniejsze w aranżacji. Ten drugi sprawdzi się głównie w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, z kolei ciemny i intensywny parkiet, na przykład w kolorze Vanga, jest zarezerwowany do wnętrz rustykalnych oraz do stylu kontynentalnego.

Dlatego przed zakupem warto zastanowić się dokładnie, jaki styl nam odpowiada i czy w przyszłości chcemy coś zmieniać. Drewno jest trwałe i ponadczasowe, dlatego nawet po dekadzie będzie to świetny materiał podłogowy – pod warunkiem, że będzie dopasowany kolorystycznie do naszego wnętrza.

Bardzo istotną zaletą desek podłogowych jest ich cecha antystatyczna i hipoalergiczna. W dozie czasów, kiedy niemal każdy z nas cierpi na alergie, a szczególnie nasze dzieci, wybór odpowiednich materiałów jest szczególnie ważne. Produkty z drewna, a szczególnie podłogi, sprawią, że w naszym domu będzie zalegać mniej kurzu, a samo powietrze będzie czystsze i mniej nasycone alergenami.

Przy urządzeniu końcowym posadzki liczy się także sposób montażu materiału wykończeniowego. Montaż paneli jest zwykle prosty i można wykonać go samodzielnie, co w przypadku płytek ceramicznych może nie być realne.

Jak będzie wyglądać montaż, gdy zdecydujemy się na parkiety w swoim domu? W przypadku drewnianej podłogi bardzo ważny jest poziom posadzki. Podłoga musi być równa i pozbawiona nierówności. Instalację można przeprowadzić z użyciem kleju lub na sucho. Cała procedura wygląda podobnie jak przy tradycyjnych panelach MDF, z tą różnicą, że tutaj montujemy drewno. Warto pamiętać o tym, że zamawiając podłogi drewniane w naszej firmie, klient otrzymuje możliwość wykupu montażu przez fachowców w niezwykle okazyjnej cenie!

Podłogi drewniane, winylowe czy z tradycyjnych paneli MDF?

Często nasi klienci zastanawiają się, które podłogi najlepiej się u nich sprawdzą. Czy będą to tradycyjne panele podłogowe wykonane z MDF, nowoczesne panele winylowe, czy może ponadczasowe drewno. Wybór jest dosyć trudny. Z jednej strony mamy piękny naturalny materiał, jakim są parkiety czy deski drewniane, z drugiej tanie panele MDF, a pomiędzy trzecia opcja – trwałe i proste w montażu panele winylowe pasujące niemal do każdego wystroju. Jak dokonać wyboru?

Jeśli drewniane podłogi są tym, o czym zawsze marzyliśmy, wybierzmy właśnie je. Będą trwałe, piękne i bardzo praktyczne, a my będziemy zadowoleni.

Jak zadbać o podłogi drewniane? Mycie, olejowane, konserwacja

Drewno to bezsprzecznie produkt wysokiej jakości, który jest trwały i ponadczasowy. Jednak trzeba wiedzieć, jak je użytkować i pielęgnować.

Gdy wybieramy podłogę drewnianą, jedną z najistotniejszych rzeczy, na którą musimy zwrócić uwagę, jest to, aby często ją odkurzać. Piasek, drobinki kamyczków czy inne twarde elementy mogą porysować powierzchnię deski. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na produkty lakierowane na wysoki połysk.

Poza tym mycie desek podłogowych jest stosunkowo proste i nie wymaga użycia żadnej chemii. Warto jednak co jakiś czas wykorzystać do czyszczenia specjalne środki do mycia i pielęgnacji desek podłogowych. Zapewnią one dodatkową pielęgnację zwłaszcza podłogom olejowanym.

Pamiętaj, aby podłogę myć niezbyt wilgotnym mopem. Mimo że drewno jest wielokrotnie trwalsze i bardziej odporne na wilgoć niż panele MDF, to mimo wszystko warto uważać na nadmiar wody.

Trudno dokładnie opisać, jak powinna przebiegać czynność olejowania podłóg. Warto pamiętać, że nałożenie warstwy oleju raz na rok pozwoli nam w pełni zabezpieczyć drewno. Pełna instrukcja olejowania znajduje się na naszym blogu.

Podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe – czy to się sprawdzi?

Przede wszystkim należy wybierać drewno już sezonowane o jak najniższym oporze cieplnym. Lepiej zdecydować się na deski warstwowe niż drewno lite. Ich konstrukcja sprzyja stabilności produktu, zmniejszając ryzyko odkształceń i występującego naprężenia nawet do 70%.

Wybierając produkt w sklepie, należy zaznaczyć, że będzie ona montowana wraz z ogrzewaniem podłogowym, dlatego musi być to deska o możliwie najlepszej przepuszczalności cieplnej.

Ile kosztują podłogi z drewna? Cena deski podłogowej

Ostatnim i chyba najczęściej zadawanym pytaniem jest to, ile kosztuje deska. Cena podłóg drewnianych jest nieco wyższa niż MDF-u, jednak kupując deskę, płacimy za jakość oraz trwałość. Produkty tego typu będą dużo bardziej żywotne, a dzięki temu nasz salon czy kuchnia nie będą wymagały szybkiego remontu. Ważne jest to, że podłogi są zwykle najtrudniejsze do remontu, dlatego wybierając deski podłogowe o uniwersalnym kolorze, bez problemu będziemy mogli odnowić swój salon lub zmienić jego wystrój, nadal ciesząc się pięknem drewna naturalnego.

Pamiętaj, że korzystając z naszego sklepu, masz możliwość zakupu materiałów wraz z ich montażem. Dodatkowo nasi pracownicy cieszą się opinią fachowych doradców. Dzięki temu podłoga, którą dla Ciebie wybierzemy i zamontujemy, będzie na pewno strzałem w dziesiątkę!