Ściany

Ściany w naszych domach stanowią bardzo dużą powierzchnię, którą zdecydowanie warto odpowiednio zaaranżować. Standardowo trafiają na płaskie powierzchnie ścian obrazy, półki, eleganckie kinkiety. Coraz częściej w aranżacyjnych projektach stosuje się panele ścienne, które cechują się wysokimi walorami estetycznymi, ale nie brakuje im praktycznych właściwości.

Panele ścienne – zbędny dekor, czy praktyczny element wykończeniowy?

Wydawałoby się, że panele ścienne pełnią jedynie funkcje ozdobne. Jak się okazuje ich właściwości wybiegają znacznie poza dekoracyjne cechy. Jedną z największych zalet paneli ściennych jest to, że charakteryzują się właściwościami wyciszającymi. Jako izolator akustyczny panele ścienne świetnie sprawdzą się np. na ścianach pomiędzy salonem a sypialnią lub pokojem dziecięcym zapewniając prywatność domownikom.

Nie sposób nie zauważyć także walorów związanych z izolacją termiczną. Panele ścienne świetnie sprawdzają się w zagłówkach łóżek w sypialni czy na ścianie przy łóżku w pokoju dziecka.

Dekoracja, która jest łatwa w utrzymaniu

Panele ścienne PCV nie wymagają przeprowadzania szczególnych prac konserwacyjnych. Wodoodporny materiał wystarczy regularnie przecierać ściereczką lub wilgotną gąbką, by ich powierzchnia perfekcyjnie się prezentowała. Wspomniana wodoodporność należy do jednych z największych zalet paneli ściennych PCV. Odporne na wilgoć i wodę panele mogą być z powodzeniem zamontowane w kuchni, a także w łazience bez obaw, że materiał ulegnie deformacji pod wpływem gorącej pary czy wody.

Aranżacyjny potencjał paneli ściennych

W różnorodnych kształtach oferowanych elementów wykończeniowcy, takich jak panele ścienne MDF czy PCV tkwi duży potencjał aranżacyjny. Można je montować na wiele sposobów tworząc zupełnie niepowtarzalne, unikatowe konfiguracje paneli. W ten sposób do mieszkalnych lub domowych przestrzeni uda się wnieść niepowtarzalny charakter, który będzie podkreślał dominującą w nich stylistykę.