Drzwi zewnętrzne

Zależy Ci na szybkiej dostawie? Sprawdź ofertę drzwi dostępnych w magazynie producenta! Poniżej znajdziesz katalogi z aktualnie dostępnymi modelami. 

Jaki drzwi zewnętrzne sprawdzą się najlepiej? Drzwi zewnętrzne do domu i bloku

Wybór drzwi zewnętrznych do domu jest bardzo ważna decyzją i trzeba przeznaczyć na nią szczególnie dużo uwagi. Drzwi to nie tylko frontowa dekoracja domu, ale także jeden z najważniejszych elementów odpowiadających za izolację cieplną oraz dźwiękową domu. Dobre drzwi oraz odpowiednie zamki chronią też nasz dom przed złodziejami. Dawniej drzwi były jednym z najważniejszych elementów domu – nawet jeśli ściany były nieszczególnej jakości, to drzwi zawsze były solidne i gwarantowały bezpieczeństwo domowników.

Poza bezpieczeństwem niezwykle ważna jest także jakość izolacji zapewnianej przez konkretny model drzwi. Czemu jest to tak istotne? Przede wszystkim z punktu widzenia oszczędności oraz energooszczędności domu. Kiepskiej jakości drzwi są bardzo często odpowiedzialne za utratę sporej ilości ciepła w domu, a co za tym idzie, podniesienia kosztów jego ogrzewania.

Kolejna sprawa to izolacja dźwiękowa. Gdy mieszkamy w spokojnej dzielnicy, wydaje się ona mało istotna. Co jednak, jeśli nasz dom stoi blisko jezdni o dużym natężeniu ruchu lub jeśli mieszkamy w bloku? Chyba nie ma nic gorszego niż hałaśliwi sąsiedzi w połączeniu z kiepskimi drzwiami.

Drzwi zapewniają także barierę dla gryzoni oraz insektów. Jest to kolejny ważny element, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę wysokie temperatury lata, kiedy to owady i gryzonie szukają chłodniejszych pomieszczeń, a nie ma nic lepszego niż klimatyzowane pokoje i piwnice w naszym domu.

Kupując drzwi zewnętrze w naszych sklepach, masz gwarancję perfekcyjnej obsługi. Nasi fachowcy dobrze wiedzą, jakich drzwi potrzebujesz. Odwiedzając nasze sklepy, zostaniesz obsłużony z należytym szacunkiem. Poświęcimy Ci tyle czasu, ile będziesz potrzebował, przedstawiając Ci pełną ofertę oraz wszystkie wady i zalety naszych produktów. Zależy Ci na profesjonalnej obsłudze? Świetnie trafiłeś!

Wady i zalety tanich drzwi zewnętrznych. Drzwi zewnętrzne w wersji podstawowej czy premium?

Przeglądając ofertę drzwi wejściowych, możemy zauważyć, że rozpiętość cenowa różnych produktów jest bardzo duża. W zależności od rodzaju drzwi – czy są to drzwi stalowe, aluminiowe, drzwi drewniane, przeszklone, czy antywłamaniowe – cena ostateczna może się bardzo różnić. Często zastanawiamy się, czy lepiej zainwestować więcej w lepsze drzwi, czy poszukać bardziej budżetowego rozwiązania.

Droższe drzwi najczęściej będą charakteryzować się lepszymi cechami. Zwykle są bardziej odporne, dodatkowo gwarantują lepszą jakość ochrony przed różnymi czynnikami. Drewno jest dużo lepszym izolatorem niż stal, a także jest od niej trwalsze. Typowe nowoczesne drzwi w kolorze antracyt najczęściej są wykonane ze stali. Jeśli jednak zależy nam na drzwiach o wyższych właściwościach izolacyjnych, powinniśmy wybrać drzwi aluminiowe.

Droższe drzwi mają zwykle dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak przeszklenie. Przeszklenie jest bardzo praktyczne, wpuszcza światło do zwykle ciemnego korytarza oraz pozwala nam zobaczyć, co dzieje się przed domem, bez niepotrzebnego wychodzenia.

Drzwi zewnętrzne drewniane, stalowe czy przeszkolone – co sprawdzi się najlepiej?

Wybór jest bardzo duży, ponieważ drzwi z wyższej półki, poza lepszym designem, zapewniają także dużo lepsze właściwości izolacyjne. Zwykle najtańszym rozwiązaniem są drzwi stalowe. Wykonane są ze stalowej lub drewnianej ramy pokrytej arkuszami stali. Takie drzwi mogą być pokryte lakierem lub okleiną drewnopodobną. Drzwi stalowe są trwałe i tanie, jednak charakteryzują się dużą przepuszczalnością ciepła oraz niską izolacją dźwiękową. Dodatkowo wysoka trwałość tyczy się najczęściej wnętrza, zaś sama okleina lub lakier mają tendencje do rysowania się. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie budżetowe, idealne do zastosowań w blokach. Jednak jeśli szukamy czegoś lepszego, powinniśmy wybrać coś z drewna.

Drzwi zewnętrzne drewniane są nieco droższe od wersji stalowej. Rama i ościeżnica wykonana są z klejonki drewnianej, zaś samo skrzydło pokrywa się sklejką, płytą wiórową lub płytą HDF. Drzwi wejściowe do domu z drewna wykończone są najczęściej szlachetnym fornirem z dębu, sosny, mahoniu lub meranti. Takie drzwi charakteryzują się zdecydowanie lepszymi właściwościami izolacyjnymi. Najlepsze drzwi wejściowe z drewna osiągają współczynnik U=0,7–0,8 W/(m2K).

Najdroższym rodzajem drzwi zewnętrznych są te wykonane z aluminium. Drzwi aluminiowe charakteryzują się świetnymi właściwościami izolacyjnymi. Najlepsze mają współczynnik U na poziomie pasywnym – 0,47 W/(m2K). Jednak ich największą zaletą jest możliwość produkcji bardzo dużych rozmiarów, dzięki temu, że są bardzo lekkie. Nie bez znaczenia jest także niesamowity design lub możliwość kupienia drzwi w wersji naświetlanej.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, które drzwi sprawdzą się w danej sytuacji. Jeśli jednak budujemy swój dom życia, w którym prawdopodobnie będziemy mieszkać cały czas, warto nieco dołożyć i zamiast najtańszego rozwiązania w postaci drzwi stalowych, wybrać dużo lepszą opcję, jaką są zewnętrzne drzwi wykonane z drewna.

Drzwi zewnętrzne do bloku i domu z montażem

Dlaczego warto zakupić drzwi zewnętrzne w Grupie Fachowiec? Przede wszystkim oferujemy ogromny wybór drzwi każdego rodzaju wraz z montażem. W naszych punktach klienci otrzymują fachową pomoc podczas wyboru. Dokładnie wskazujemy wady i zalety naszych produktów, a także pomagamy wybrać drzwi zewnętrzne, które sprawdzą się najlepiej u danego klienta. Przy budowie domu zwykle w grę wchodzą także drzwi wewnętrzne.

Kupując u nas drzwi wewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne z montażem, zyskasz nie tylko pomoc najlepszych fachowców, ale także rewelacyjną cenę. Szeroki wybór produktów, rewelacyjna cena, profesjonalna pomoc i montaż, to tylko kilka zalet współpracy z Grupą Fachowiec – nie czekaj i odwiedź nasze salony sprzedaży.