Odmień swoje mieszkanie za pomocą stylowych drzwi

Drzwi są zazwyczaj traktowane jako niezbędny element wyposażenia domu i mieszkania. Owszem, życie bez nich byłoby stanowczo utrudnione. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie drzwi się wybiera, jaki mają kolor, strukturę, z jakiego materiału zostały wyprodukowane, a przede wszystkim – czy komponują się z wizją naszej przestrzeni. Poniżej przedstawiamy charakterystykę kilku stylów we wnętrzarstwie, które wyczarować możemy we własnym domu, właśnie za pomocą skrzydeł drzwiowych.

Nadzwyczaj subtelne skrzydła drzwiowe

Styl prowansalski jest niezwykle subtelny, jak region, z którego się wywodzi – Prowansji, krainy południowo-wschodniej Francji. Kojarzony z naturalnymi materiałami jak drewno czy len, z bielą, a przede wszystkim z aromatyczną lawendą. Takie też powinny być skrzydła drzwiowe – subtelne, bez zdobień, z charakterystycznymi, profilowanymi listwami, najlepiej całe w bieli. Pragnąc odwzorować prowansalski klimat w naszych mieszkaniach, powinniśmy zwrócić uwagę na ofertę polskiego producenta drzwi – firmy Pol-Skone. Linie NORTE, INVERNO, FIORD czy MODERN to doskonały wybór dla tych, którym marzy się pachnący lawendą śródziemnomorski klimat Prowansji. Ponadto te subtelne produkty zdadzą egzamin również jako element minimalistycznej aranżacji stylu skandynawskiego, a nawet marynistycznego.

Harmonijne drzwi w stylu klasycznym

Styl klasyczny nieodłącznie kojarzy się z pewną harmonią, estetyką i elegancją. Przywodzi na myśl mocne, stabilne meble w zrównoważonych kolorach, bogato zdobione żyrandole oraz przywieszone na ścianach obrazy. Styl klasyczny to idealne rozwiązanie dla zwolenników symetrii i równowagi, a także ponadczasowości. Osoby miłujące harmonię powinny zwrócić uwagę na linię Villadora RETRO, której producentem jest marka Porta. Te drzwi, dodatkowo wzbogacone o moduł RETRO, zachwycają swoim kunsztem wykonania. Taki sam rodzaj zdobienia został wykorzystany przy tworzeniu modelu 7.1 linii NOVA w kolorze orzecha, gdzie firma Porta dodatkowo postawiła na komfortowe wyciszenie pomieszczeń.

Betonowe drzwi w loftowym stylu

Styl loftowy, często zamiennie zwany industrialnym, w ciągu paru ostatnich lat osiągnął szczyt popularności. Jego początków należy szukać w USA, gdzie starano się zagospodarować przestrzeń opuszczonych fabryk. Stąd też styl ten cechuje się surowością, minimalizmem, wykorzystuje różnego rodzaju stopy metali, chłód takich materiałów, jak cegła czy beton. Dlatego też drzwi w mieszkaniu stylizowanym na amerykański loft, powinny cechować się surowym minimalizmem. Indywidualiści, którzy najlepiej odnajdą się w takich aranżacjach, nie mogą przejść obojętnie obok drzwi Porta LINE w kolorze ciemnego betonu, czy przeszklonym modelu drzwi linii HAPTIC od producenta Pol-Skone. W takim stylu najlepiej sprawdzą się przylgowe skrzydła drzwiowe, które optycznie powiększą mieszkanie o dodatkowe metry.