Lśnij! Urządzamy małą przestrzeń w stylu glamour

Styl glamour oczarowuje grą światła, blaskiem i luksusem, który bije od urokliwych mebli i szykownych dodatków. Chociaż kojarzy się z przepychem i bogactwem świetnie sprawdza się również na niewielkich przestrzeniach. Dlaczego warto postawić na styl glamour również w małych mieszkaniach?

Styl glamour – jak optycznie powiększa wnętrze

Mieszkania w stylu glamour lśnią. Bogato zdobione ramy w kolorach złota, srebra, czy miedzi, metaliczne ramy stolików kawowych, konsoli, komód oraz lustrzane fronty mebli to elementy wyposażenia typowe dla tego stylu. Jasne kolory i lśniące powierzchnie oraz obecność luster optycznie powiększają wnętrza, dają wrażenie przestronności. Stąd też, nawet w wersji przełamanej czernią, czy przy obecności różowych i fioletowych dodatków, idealnie nadają się do małych pomieszczeń. Kryształowe żyrandole i wazony, szklane blaty oraz dekoracyjne przeszklenia odbijają zarówno światło dzienne, jak i sztuczne oświetlenie, pozwalając cieszyć się tym efektem o każdej porze dnia.

Styl glamour – komfort na każdym kroku

Styl glamour to także miękkie tekstylia, które znajdziemy zarówno w postaci zwiewnych firan i zasłon, jak i obić foteli, kanap, szezlongów. Taka dbałość o materiały będzie szczególnie istotna w przypadku małych mieszkań, gdzie często jedno pomieszczenie pełni wiele funkcji. Urządzony zgodnie z tą zasadą salon zapewni komfort podejmowanym gościom, sprawdzi się jako strefa przeznaczona do pracy i wykonywania naszych codziennych zadań oraz miejsce wypoczynku.

Blask od pierwszego wejrzenia

Zachowanie spójności stylu glamour w całym mieszkaniu sprawi, że nawet niewielki przedpokój będzie stanowił naszą najlepszą wizytówkę. Wąska, szklana konsola, na której umieścimy wazon z bukietem kwiatów, czy ogromne lustro w zdobionej ramie, już na wejściu zrobią ogromne wrażenie na gościach, a widok pięknego wnętrza miło powita nas po dniu pełnym trudów.