Drzwi w kontrastowych kolorach

Minimalistyczne wnętrza kuszą przestronnością i ładem, który widoczny jest na pierwszy rzut oka, tuż po przekroczeniu progu domu. Mają w sobie niezwykły urok i wbrew pozorom nie muszą być ani chłodne, ani nudne. Dają ogromne pole do popisu osobom kreatywnym, które w obrębie rygorystycznych zasad umieją znaleźć dla siebie idealne, intrygujące rozwiązanie. Na jakie elementy bazowe w minimalistycznym pomieszczeniu się zdecydować? Jak dobrać do nich atrakcyjne, ale nieprzesadzone dodatki?

Czerń z bielą

Biel i czerń pasują do surowych wnętrz, utrzymanych w minimalistycznym stylu. To jedno z najbardziej klasycznych, a jednocześnie wyrazistych połączeń kolorystycznych, na jakie możemy się zdecydować. Wbrew pozorom owa wyrazistość nie jest kłopotliwa przy aranżacji pomieszczeń – decydując się na dwa mocne kolory ułatwiamy sobie dopasowanie kolejnych elementów wyposażenia. Wnętrza bazujące na czerni i bieli nie muszą pozostawać zachowawcze. Odpowiedni dobór dodatków pozwoli podkreślić ich indywidualny charakter.

Czarne ściany, biała podłoga – odważ się!

Pomysł na czarną ścianę wydaje Ci się szalony? Nie obawiaj się takiego rozwiązania. Czerń ścian pomogą zrównoważyć białe drzwi i panele ścienne, które stanowiły będą dodatkową dekorację wnętrza. Dopasowana do nich biała podłoga rozjaśni pomieszczenie. Wzbogacenie jej o elementy czarnej mozaiki sprawdzi się w przypadku wnętrz klasycznych.

Minimalizm a czarne drzwi

W minimalistycznych wnętrzach dobrze prezentowały się będą czarne drzwi o prostej linii. Warto postawić na detale, które podkreślą surowość modelu, np. metaliczne ozdobniki. Ciekawym rozwiązaniem są także, niezwykle efektowne, drzwi matowe lub połyskowe – ich gładka powierzchnia idealnie wpisuje się w konwencję minimalistyczną.

Dodatki

Chociaż dodatki również powinny być utrzymane w bazowej tonacji, nie bójmy się jej przełamywania odważnymi akcentami. Ciekawy obraz na ścianie z żółtym akcentem, lampa w miętowym lub turkusowym kolorze, czy burgundowa poduszka ożywią wnętrze i zwrócą uwagę na jego przemyślany charakter.