Ciemne podłogi we wnętrzach

Ciemne podłogi prezentują się niebywale elegancko i stanowią mocny akcent we wnętrzach. Chociaż przyciągają wzrok i wznoszą pomieszczenia na wyższy poziom estetyki, wielu wydają się zbyt kłopotliwe przy rearanżacji przestrzeni i tym samym odwodzą od podjęcia decyzji o położeniu ciemnej podłogi we własnym mieszkaniu. Czy jest się czego obawiać…? W odpowiedzi na to pytanie prezentujemy ciemne podłogi  trzech odsłonach.

Klasycznie

Ciemne podłogi w połączeniu z szarym i beżem prezentują się elegancko i klasycznie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchni, pokoju dziennym, czy sypialni. Zestawiając kolory ziemi oraz jasne barwy z ciemnym pokryciem podłogowym uzyskujemy wrażenie spokoju i przytulności.

Nowocześnie

Zestawiając intensywny dekor podłogi z wyrazistym kolorem nadajemy wnętrzu nowoczesny wygląd. Ciemny brąz świetnie komponował się będzie z nasyconym niebieskim, a także żółtym, zielonym czy różowym. Nietuzinkowe połączenie ciemnej podłogi i intensywnych barw sprawia, że przestrzeń nabiera oryginalności, ożywia się, nie tracąc przy tym na wyrazistości.

Minimalistycznie

Kontrastowe połączenie bieli i czerni jest rozwiązaniem idealnym dla miłośników minimalizmu. Tu ciemne panele stanowiły będą idealne uzupełnienie dla surowych elementów. To proste połączenie znajdzie zastosowanie chociażby w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy – zarówno w domu, jak i biurze, dodając szyku wnętrzu, które zyska na reprezentatywności. Inne pomieszczenia w klasycznej bieli i czerni nabierają klasy, która w nieoczywisty sposób podkreśla elegancję i silny charakter właścicieli mieszkania.