UNILIN

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Unilin to producent, który powstał w 1960 r. Założyło ją kilka rodzin z południowo-zachodniej Flandrii. Do rozpoczęcia przygody z własną firmą skłoniło ich posiadane doświadczenie w branży lniarskiej. Początkowa produkcja ograniczała się do wytwarzania płyt z lnianego paździerzu. Kolejna dekada to pasmo sukcesów i rozwoju. Problemy z dostępem do lnu popchnęło właścicieli firmy do wykorzystania innego surowca, czyli drewna.

W latach 90. XX wieku Unilin na rynek wprowadza markę Quick-Step. Unilin tym samym staje się pierwszym producentem, który na rynek wprowadza podłogi laminowane pod swoją własną marką. W 1997 r. udaje się zrewolucjonizować rynek podłóg dzięki opracowaniu systemu zatrzaskowego Uniclic. Od tej pory montaż podłóg laminowanych ogranicza się do zatrzaskiwania ze sobą desek panelowych. Wyeliminowano w ten sposób konieczność stosowania klejów.

Kolejne lata są również owocne. Powstaje linia paneli podłogowych z V-fugą, co wprowadza nową perspektywę na rynku podłóg. W tym samym, 2001 r. powstają podłogi z naturalnie dopasowaną fakturą powierzchni. W 2007 r. powstają pierwsze panele laminowane, które mogą być położone w łazience. Kolejnym ważnym rokiem jest rok 2013, w którym ofertę poszerzają modne do dzisiaj podłogi winylowe.

Obecnie oferta Unilin jest niezwykle bogata. Z łatwością uda się odnaleźć w propozycji firmy podłogi zarówno o kolorystyce, jak i fakturze, która spełni oczekiwania użytkownika. Są to podłogi bardzo trwałe i wytrzymałe na wilgoć, a modele winylowe są odporne także na działanie wody.

Panele Unilin – wybierz optymalnie dobraną klasę ścieralności

Oferta Unilin jest jak już wiemy bardzo szeroka. Nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem właściwego wzoru, zachwycającego usłojenia adekwatnego dla struktury tego czy innego drewna. Równie łatwo uda się nam dobrać model, który będzie miał odpowiednią klasę ścieralności. Jest to o tyle istotne, że każda klasa będzie właściwa dla mniejszej lub większej intensywności użytkowania. Jeśli więc podłogi są położone w mieszkaniu w bloku, w domu z dostępem do ogrodu, czy też w pomieszczeniach użyteczności publicznej o wysokim użytkowania z powodzeniem dobierzemy właściwą klasę ścieralności.