UNILIN

Babie lato
Babie lato Panele podłogowe
CENA: 64,90 /m²
Beton jasny
Beton jasny Panele podłogowe
Beton jasny
Beton jasny Panele podłogowe
Bezmiar nocy
Bezmiar nocy Panele podłogowe
CENA: 84,90 /m²
Biały szkwał
Biały szkwał Panele podłogowe
CENA: 84,90 /m²
Chwila zapomnienia
Chwila zapomnienia Panele podłogowe
CENA: 74,90 /m²
Cicha woda
Cicha woda Panele podłogowe
CENA: 79,90 /m²
 

Unilin to producent, który powstał w 1960 r. Założyło ją kilka rodzin z południowo-zachodniej Flandrii. Do rozpoczęcia przygody z własną firmą skłoniło ich posiadane doświadczenie w branży lniarskiej. Początkowa produkcja ograniczała się do wytwarzania płyt z lnianego paździerzu. Kolejna dekada to pasmo sukcesów i rozwoju. Problemy z dostępem do lnu popchnęło właścicieli firmy do wykorzystania innego surowca, czyli drewna.

W latach 90. XX wieku Unilin na rynek wprowadza markę Quick-Step. Unilin tym samym staje się pierwszym producentem, który na rynek wprowadza podłogi laminowane pod swoją własną marką. W 1997 r. udaje się zrewolucjonizować rynek podłóg dzięki opracowaniu systemu zatrzaskowego Uniclic. Od tej pory montaż podłóg laminowanych ogranicza się do zatrzaskiwania ze sobą desek panelowych. Wyeliminowano w ten sposób konieczność stosowania klejów.

Kolejne lata są również owocne. Powstaje linia paneli podłogowych z V-fugą, co wprowadza nową perspektywę na rynku podłóg. W tym samym, 2001 r. powstają podłogi z naturalnie dopasowaną fakturą powierzchni. W 2007 r. powstają pierwsze panele laminowane, które mogą być położone w łazience. Kolejnym ważnym rokiem jest rok 2013, w którym ofertę poszerzają modne do dzisiaj podłogi winylowe.

Obecnie oferta Unilin jest niezwykle bogata. Z łatwością uda się odnaleźć w propozycji firmy podłogi zarówno o kolorystyce, jak i fakturze, która spełni oczekiwania użytkownika. Są to podłogi bardzo trwałe i wytrzymałe na wilgoć, a modele winylowe są odporne także na działanie wody.