SWISS KRONO

Swiss Krono to jeden z największych na świecie producentów płyt i wyrobów drewnopochodnych. Eksplozja możliwości firmy ściśle związana jest ze szwajcarskim inwestorem, którego wielomilionowe nakłady pozwoliły zmodernizować istniejący już park maszynowy, a także wprowadzić najnowocześniejsze technologie. Jakość produktów, ich wykonanie, bogata oferta pozwoliły niemal natychmiast odnaleźć się szerzej na rynku.

Jakie daty zapisały się na stałe w historii marki?

W 1994 r. rozpoczęła się ekspansja marki, dzięki zapoczątkowanym inwestycjom. W tym czasie rozpoczęła swoje działanie linia produkująca płyty wiórowe w Żarach. Jest to pierwsza tego rodzaju linia w Polsce. Prasa typu ContiRoll gwarantowała najlepsze parametry, które w innych technologiach nie były osiągalne. Kolejnym bardzo ważnym rokiem, był rok 1997. Na rynku pojawia się Kronopol, uruchomiony został ciąg w technologii ContiRoll do produkcji płyt OSB. Jest to inwestycja na międzynarodową skalę, pierwszy tego rodzaju ciąg na świecie. Trzecia linia we wspomnianej technologii powstaje w 1998 r. Tym razem służy ona do produkcji płyt MDF, co daje nowe możliwości produkcyjne, powstają nowe serie podłóg laminowanych i paneli ściennych.

Panele SWISS KRONO – jakość i funkcjonalność

Producent SwissKrono dostarcza na rynek doskonałej jakości, charakteryzujące się zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, projektowanych z dbałością o środowisko naturalne. Panele podłogowe wyróżnia nie tylko piękny wygląd, ale również wyjątkowa trwałość i łatwość w utrzymaniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokim standardom produkcji SwissKrono zapewnia klientom panele podłogowe, które cieszą użytkowników przez lata.

Asortyment SwissKrono obejmuje szeroki wybór wzorów, kolorów i faktur, które umożliwiają stworzenie unikalnej aranżacji wnętrza. Bez względu na preferowany styl, SwissKrono zawsze oferuje odpowiedni produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Rozwój SWISS KRONO trwa do dziś

Odkąd na rynku pojawiła się marka SWISS KRONO jest ona stale rozwijana i nieustannie inwestowane są środki w rozwój produkcji. Parki pras do laminowania, postformatowania czy formatyzowania są na bieżąco unowocześniane tak, by odpowiadały aktualnym trendom technologicznym. Większa oferta produktowa, która jest osiągalna dzięki działaniom inwestycyjnym, pozwala również rozwijać sieć dystrybucji w Polsce oraz na świecie. SWISS KRONO jest obecnie eksportowane do 50 krajów.

Jakie produkty znajdują się w ofercie SWISS KRONO?

Marka SWISS KRONO oferuje bardzo bogaty wybór paneli podłogowych. Są to podłogi wiernie imitujące naturalne usłojenie dębu, wiązu, cedru, platana czy orzecha. Panele podłogowe występują w klasach ścieralności od AC3 do AC6, grubość osiąga nawet 12 mm. Występują w różnych formatach, i produkowane są w różnych technologiach. Łatwo będzie więc wybrać z oferty propozycję, która najbardziej odpowiada upodobaniom klienta. Ofertę uzupełniają materiały dla meblarstwa, budownictwa czy laminaty.