QUICK-STEP

Historia marki Quick-Step zaczyna się w 1960 r. Wprawdzie wtedy powstała spółka Unilin, ale to od niej wszystko się zaczęło. W 1960 r. parę rodzin zamieszkujących południowo-zachodnią Flandrię, specjalizujących się w branży lniarskiej, postanowiło rozpocząć przygodę z produkcją płyt paździerzowych. Rzecz zaczęła się w miejscowości Ooigem w Belgii. Intensywny rozwój firmy przypada na lata 70. XX w. Jednak przedsiębiorstwo odchodzi już od wykorzystywania lnu w procesie produkcji, ze względu na problemy z jego dostępnością. Wzrok skierowano na drewno, które do dziś pozostaje najważniejszym surowcem.

Quick-Step wprowadza rewolucyjne rozwiązania

W latach 90. XX w. na rynek belgijski wprowadzone zostają pierwsze podłogi laminowane. Quick-Step staje się tym samym pierwszym producentem tego rodzaju podłóg oferującym produkty własnej marki. Kolejne lata to dla firmy pasmo sukcesów związanych z wprowadzaniem innowacyjnych technologicznie rozwiązań. W 1997 r. stworzono podłogi, których montaż przebiegał niezwykle szybko i sprowadzał się do zatrzaskiwania ze sobą desek. Do montażu niepotrzebny był już klej. W 2001 r. na rynek wprowadzona zostaje pierwsza podłoga z V-kształtnym rowkiem, a także naturalne dopasowane faktury powierzchni. W 2006 r. pojawia się na rynku kolejny nowatorski produkt, czyli pierwsze wielofunkcyjne profile wykończeniowe INCIZO.

Obecnie marka Quick-Step postrzegana jest jako wysokiej jakości producent podłóg. W ofercie firmy znajdziemy niezwykle szeroki wachlarz paneli laminowanych czy winylowych. Kolorystyka jest bogata i z powodzeniem uda się odnaleźć podłogę perfekcyjnie imitującą fakturę dębu, orzecha, sosny czy bardziej egzotycznych struktur jak wenge, czy merbau. Nie brakuje też naturalnych podłóg drewnianych. W tej grupie produktów także wprowadzane są innowacje. Jedną z nich jest technologia „Surface & Edge Protect+”, zapobiega ona przyleganiu np. błota czy innych zabrudzeń w łączeniach, a także w teksturze podłogi. W rezultacie podłogi zawsze zachowują autentyczny wygląd i są łatwiejsze w czyszczeniu.