BARLINEK

Początków historii dzisiejszego Barlinka należy doszukiwać się jeszcze w XIX w. W miasteczku Barlinek już wtedy zaczął rozwijać się przemysł drzewny. Do końca drugiej wojny światowej w miejscowości sprawnie działał tartak, który połączony był ze stolarnią oraz wytwórnią mebli. Takich tartaków było tutaj kilka. W pewnym momencie postanowiono połączyć siły, dzięki czemu powstało większe przedsiębiorstwo – Zakłady Drzewne Lasów Państwowych w Barlinku. Systematycznie rozwijano tę gałąź przemysłu, by 1 stycznia 1951 r. powołać do życia Barlineckie Zakłady Przemysłu Drzewnego w Barlinku.

Niezwykle istotną datą w historii dzisiaj działającej firmy jest 1 czerwca 1999 r. To w tym dniu wojewoda zachodniopomorski postanowił o prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego. Do życia powołana została spółka Barlinek SA. Wyraźne dokapitalizowanie przedsiębiorstwa w połączeniu z systematycznie i skutecznie realizowaną polityką rozbudowy oraz modernizacji doprowadziło firmę do podniesienia wartości sprzedaży aż o kilkadziesiąt procent.

Barlinek – jak to wygląda dzisiaj?

Obecnie Grupa Barlinek to wiodący producent podłóg drewnianych warstwowych. Światowy potencjał firmy przekłada się na produkcję ponad 12 milionów metrów kwadratowych podłóg rocznie. Produktem sztandarowym i unikatowym w skali światowej jest Deska Barlinecka. To warstwowa podłoga produkowana ze szlachetnych gatunków drewna zarówno rodzimego, jak i egzotycznego.

Grupa Barlinek obecnie dostępna jest w 75 krajach, na 6 kontynentach. Podłogi produkowane w Barlinku sprawdzają się doskonale zarówno w domach, jak i mieszkaniach, ale równie często są świetnym i stylowym wykończeniem biur, hoteli, galerii handlowych, sklepów czy teatrów. Specjalna linia podłóg specjalistycznych – Barlinek Sport – może być z powodzeniem stosowana w halach sportowych czy klubach fitness, jak i w salach tanecznych oraz boiskach do squasha.

W Barlinku dużą wagę przywiązuje się także do ekologii. Stosuje się tutaj technologie, które są przyjazne środowisku, dzięki czemu przedsiębiorstwo słynie z tego, że jest jednym z najczystszych w całej Polsce.

Podłogi Barlinek – ciepłe, stylowe i piękne

Dęby o różnym usłojeniu i odcieniach czy efektowne jesiony wszystko wysokiej klasy i pięknie się prezentujące. Podłogi Barlinek będą ozdobą każdego salonu, świetnie uzupełnią sypialnię czy pokoje dzieci. Sprawdzają się w aranżacjach utrzymane w różnej stylistyce, a także można je położyć na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Deska barlinecka może także trafić na ścianę, jako nietypowa i efektowna ozdoba, która wprowadza do wnętrz wyjątkową atmosferę, w której zwyczajnie będziemy się lepiej czuć.