MOVE ON

Jakie powinny być podłogi? Odpowiedź, na wydawałoby się proste pytanie, nie sprowadza się do jednego stwierdzenia. Wysokiej jakości podłogi powinny nie tylko pięknie się prezentować podkreślając stylistykę domu czy mieszkania, ale także muszą być funkcjonalne, wytrzymałe, odporne na zabrudzenia czy uszkodzenia mechaniczne. Kolekcje marki Move On znane są właśnie z tego, że łączą wyżej wymienione cechy. Są to propozycje trwałe, wiernie odwzorowujące rysunek drewna, marmuru czy betonu.

Czym jeszcze charakteryzują się panele Move On?

Wśród wielu zalet, które doceniane są przez użytkowników podłóg tej marki najczęściej wymienia się elegancki oraz nowoczesny wygląd, dzięki czemu łatwo wybrać odpowiednią podłogę, która wpiszę się w tę czy inną stylistykę. Nie bez znaczenia dla odbiorców pozostaje wzornictwo, którego ponadczasowy charakter sprawia, że podłogi będą cieszyły oko przez wiele lat. Efekt wiernego odwzorowania naturalnych materiałów wzmocniony jest tym, że wykończenie może być matowe lub szczotkowane. W ten sposób podłogom nadawany jest indywidualny, wręcz unikatowy charakter.

Na uwagę zasługuje także komfort użytkowania podłogi. Z jednej strony jest to powierzchnia przyjemna w dotyku, z drugiej strony warto wspomnieć o tym, że jest to podłoga łatwa w utrzymaniu czystości. Pielęgnacja jest prosta i wymaga jedynie regularnego odkurzania oraz umycia jej mopem. Nie są tutaj konieczne żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, typu cyklinowanie, olejowanie czy lakierowanie, jak w przypadku podłóg drewnianych.

Trwałość podłóg Move On wynika także z tego, że mają podwyższoną odporność na wilgoć. Przekłada się to na możliwość zastosowania paneli laminowanych np. w kuchni. W efekcie w domu mamy jednolitą powierzchnię podłogi, co optycznie powiększa przestrzeń.

Podłogi Move On dostępne są w wysokich klasach ścieralności, od AC4 do AC5. Oznacza to, że są to produkty bardzo trwałe i można je stosować nie tylko w domach i mieszkaniach, ale nawet w intensywnie użytkowanych wnętrzach budynków użyteczności publicznej.

Podłogi Move On – prosty montaż, estetyczne połączenie desek

Montaż paneli podłogowych jest prosty i szybki. Jest to podłoga pływająca, nie wymaga więc zastosowania żadnych klejów czy innego rodzaju elementów montażowych. Warto zwrócić jednak uwagę na estetycznie wykonane miejsca łączeń desek. Zastosowano tu tzw. czterostronną V-fugę. Część wzorów ma fugę laminowaną, część lakierowaną. Czy, się one różnią? Fuga laminowana charakteryzuje się tym samym wzornictwem co dana deska. Natomiast fuga lakierowana jest elementem zdobniczym w kontrastowym kolorze do koloru panela.