Rozkładamy drzwi na czynniki pierwsze

Dla większości z nas drzwi to są po prostu drzwi. Jednak gdy zaczniemy się interesować tematem trochę bardziej, np. w trakcie zakupu nowych skrzydeł czy wymiany starych, okaże się, że mamy różne rodzaje konstrukcji i różne przeznaczenia. Dzięki producentowi drzwi DRE wyjaśnimy te kwestie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Drzwi wewnętrzne możemy podzielić na ramowe, płytowe, szklane, przesuwne oraz składane. Ponadto mamy jeszcze drzwi techniczne, wejściowe i zewnętrzne. Ale skupmy się na różnicy pomiędzy skrzydłami ramowymi i płytowymi.

Skrzydła ramowe DRE wykonane są w całości z płyty MDF. Zbudowane są w oparciu o ramę składającą się z dwóch poziomych i pionowych ramiaków z wypełnieniem w postaci wewnętrznych paneli, płycin i szyb. Ramiaki pionowe mają 40 mm grubości i 160 mm szerokości. Płyciny wykonane są z HDF-u.

Natomiast drzwi DRE w konstrukcji płytowej posiadają ramiak sosnowy, który jest ukryty wewnątrz konstrukcji. Rama wypełniona jest wkładem stabilizującym „plaster miodu” lub płytą wiórową otworowaną. Dodatkowo stosowane są wzmocnienia pod zawiasy i zamek. Rama z wypełnieniem obłożona jest obustronnie płytą HDF.