Drewno? Naturalnie!

Drewno jest ponadczasowym materiałem użytkowym nie tylko ze względu na swoją trwałość i możliwość regeneracji, ale również estetycznym – przybliżającym człowieka do natury. W przypadku podłóg stosuje się materiał przetworzony w niewielkim stopniu, przez co pozostaje hipoalergiczny. Wyższość drewnianej podłogi nad laminowanymi panelami polega przede wszystkim na niepowtarzalności usłojenia, komponującego się nierzadko w fantastyczne wzory oraz intrygującej naturalnej barwie, zmieniającej się pod wpływem promieni słonecznych. Różnorodność gatunków drewna pod względem jego usłojenia i barwy jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wybredne gusta. Różne stopnie twardości, odporności na ścieranie i kurczliwości pozwalają natomiast na stosowanie ich w wielu pomieszczeniach i aranżacjach.

Nie należy zapominać także o walorach zdrowotnych drewna. Właściwości drewna wpływają na regulację mikroklimatu w pomieszczeniu. Nadmierna ilość wody z powietrza zostaje wchłonięta, a w suche pory roku drewno tę wilgoć oddaje, poprawiając dzięki temu warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Warto jednak zaznaczyć, że w okresie grzewczym, gdy w pomieszczeniu jest sucho, pomiędzy elementami drewnianymi mogą pojawić się niewielkie szczeliny. Nie świadczy to o defekcie podłogi, a jedynie o jej naturalnym pochodzeniu. Ponadto drewno jest materiałem ekologicznym, który oddycha i jonizuje powietrze, dzięki czemu podłoga nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, co znacznie wpływa na utrzymanie jej w czystości. Naturalne posadzki gwarantują wrażenie „ciepłej podłogi” oraz tłumią hałasy, co wpływa korzystnie na komfort ich użytkowania.

Podłoga drewniana jest inwestycją na długie lata. Z biegiem lat szlachetnieje i nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku i charakteru. Wszelkie uszkodzenia można łatwo niwelować poprzez szlifowanie i lakierowanie. Wielu producentów proponuje deski klejone warstwowo, dzięki czemu są one dodatkowo odporne na odkształcenia. Wszystkie te cechy niewątpliwie przemawiają za wyborem właśnie podłogi drewnianej.