Deska na ścianie

Chociaż drewno na ścianie często kojarzy nam się z boazerią, swego czasu nierozłączną z drewnianymi kasetonami sufitowymi, dziś przeżywa swoje odrodzenie w urzekającej odsłonie, która przemawia nawet do najbardziej żarliwych krytyków. Jak zaprezentować na ścianie drewno, w formie wzbudzającej zachwyt i kojącej nerwy po ciężkim dniu? Podpowiadamy, jak wprowadzić je do wnętrza.

Przytulnie i ciepło – po skandynawsku

Drewno we wnętrzach świetnie współgra z bielami, beżami oraz szarościami. Położenie deski na ścianie, szczególnie w sypialni, pozwoli uzyskać atmosferę wyciszenia, ciepła i przytulności. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie prostotę – zastosowanie tej samej deski na podłodze i ścianie sprawi, że wystarczą minimalistyczne dodatki i wyposażenie, aby dopełnić interesującą całość.

Na zasadzie kontrastu – klasycznie

Deski na ścianie świetnie sprawdzą się też jako mocny akcent kontrastujący z kolorystyką otoczenia. Jasne beże i szarości, przełamane ciemnym brązem nabiorą wyrazistości. Podkreślą przy tym klasyczny styl wnętrza, dodadzą mu szyku.

W wydaniu egzotycznym

W barwnych, pełnych kolorów i wzorów wnętrzach, deska położona na ścianie stanie się elementem tonującym całość. Ciemne drewno osadzone na ścianie przyległej do łóżka można wykorzystać zamiast wezgłowia. Odpowiednie wybarwienie deski pomoże uwypuklić klimat pomieszczenia.

Linia podziału

Warto zastosować drewno na ścianie, jeżeli zależy nam na zaznaczeniu odrębnych stref, np. wypoczynku, czy jadalnianej. Drewniane deski ułożone za sofą, lub też w miejscu, gdzie eksponujemy kino domowe, pomogą uzyskać optyczny podział. Deski położone w okolicy kominka podkreślą przytulność wnętrza.