GRUPA FACHOWIEC - drzwi i podłogi drewniane, panele podłogowe

Podłogi drewniane

Gatunek drewna:

Wykończenie podłogi:

Rodzaj:

Producent podłogi:

Panele czy podłogi drewniane? To pytanie zadaje sobie większość osób poszukających idealnej posadzki do swojego mieszkania czy domu. Obecnie na rynku znajdziemy wiele świetnych paneli, doskonale imitujących podłogi drewniane, w bardzo konkurencyjnych cenach. Jednak nawet najlepszej jakości panele nie są w stanie zastąpić litego drewna.

Naturalne podłogi drewniane mają wiele zalet, których nie zapewni nam żaden sztuczny parkiet. Przede wszystkim pozwalają na stworzenie przyjemnego i przytulnego wnętrza oraz są ciepłe i miłe w dotyku, dzięki czemu zachęcają do bosego poruszania się po domu. Dodatkowo drewno wycisza odgłosy kroków i tłumi dźwięki w przeciwieństwie do paneli.

Parkiety drewniane przegrywają często ze sztucznymi nawierzchniami ze względu na swoją wysoką cenę. Jednak nie jest to do końca prawda. Podłogi drewniane to inwestycja na lata. Decydując się na lite drewno, zapłacimy więcej, lecz w przypadku jakichkolwiek zarysowań, podłogę można poddać nawet kilkukrotnemu cyklinowaniu. Dzięki temu co kilkanaście lat, możemy cieszyć się całkowicie nową posadzką. Efektu tego nie jesteśmy w stanie uzyskać przy sztucznych nawierzchniach, które mimo wyższej odporności na ścieranie, poddane intensywnej eksploatacji nie nadają się do regeneracji.

Do najczęściej wykorzystywanych surowców do produkcji podłóg drewnianych należy drewno dębowe, jesionowe, orzechowe, bukowe lub bambusowe. Coraz większą popularnością cieszą się drzewa egzotyczne, takie jak: teak, doussie, merbau czy palisander.

Newsletter