GRUPA FACHOWIEC - drzwi i podłogi drewniane, panele podłogowe

Listwy przypodłogowe

Rodzaj listew:

Producent listew:

Kolekcja:

Aby parkiet wyglądał schludnie i był łatwy w utrzymaniu, należy zastosować listwy przypodłogowe. Jest to estetyczny element dekoracji i wykończenia wnętrz, a także pozwala na eleganckie ukrycie zakończenia tapety, przerwy dylatacyjnej po ułożeniu paneli oraz kabli i przewodów, bez konieczności kucia ścian. Listwy przypodłogowe dokładnie przylegają do ścian, dzięki czemu sprzyjają utrzymaniu czystości w pomieszczeniach, chronią przed brudem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Do najczęściej wykorzystywanych materiałów na listwy przypodłogowe należą: płyty HDF i MDF, PCV, drewno oraz aluminium. Listwy z płyt pilśniowych typu MDF i HDF nadają się do bezpośredniego montażu lub pomalowania specjalną farbą, co pozwala na ich zamaskowanie i ujednolicenie z kolorem ścian. Dzięki miękkości, zapewniają natomiast perfekcyjne przejście podłogi w ścianę. Listwy przypodłogowe wykonane z drewna należą do najdroższych i najbardziej eleganckich. Użycie do produkcji litego drewna sprawia, że doskonale komponują się z podłogami drewnianymi i tworzą przytulne i wytworne wnętrze.

Cokoły podłogowe to ważny element, na który warto zwrócić uwagę, wykańczając mieszkanie. Za ich pomocą można w łatwy sposób uzyskać ciekawe i interesujące wnętrza. W zależności od upodobań i wymagań pomieszczenia dostępne są różne szerokości listw – od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu centymetrów.

Newsletter