GRUPA FACHOWIEC - drzwi i podłogi drewniane, panele podłogowe

Aktualności

Ostatnia szansa aby odzyskać VAT z remontu lub budowy!

Jeżeli planujecie remont lub budowę domu i chcecie odliczyć te wydatki od podatku, to mamy dla Was ważną wiadomość! Rząd RP planuje z końcem 2013 r. zakończyć możliwość występowania o zwrot podatku VAT. Tak więc, jeżeli chcecie zaoszczędzić i otrzymać zwrot nawet 62,55% kwoty zapłaconego podatku, to zachęcamy do zrobienia do końca tego roku zakupów w sklepach Fachowiec!

Remontuj i buduj taniej do końca 2013 roku!

Jako osoba fizyczna masz prawo do zwrotu niektórych wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z: 

  1. Budową budynku mieszkalnego, 
  2. Nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach, 
  3. Remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego. 

Wykańczasz nowe mieszkanie kupione w stanie deweloperskim lub surowym?

Także masz możliwość wystąpienia o zwrot podatku VAT, ponieważ wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, bądź surowym, mieści się w prawnym pojęciu „remont”.

Faktura kluczem do zwrotu VAT

by występować o zwrot VAT niezbędne jest posiadanie faktury VAT, która jest formalnym potwierdzeniem zakupu materiałów. Wraz z fakturami należy dołączyć wniosek, który możecie pobrać ze strony www.finanse.mf.gov.pl, oraz ewentualne inne wymagane załączniki. Taki komplet dokumentów musicie złożyć w swoim Urzędzie Skarbowym. Nie jest to tak skomplikowane, jak mogło by się wydawać.

Masz pytania?

Nie zawahaj się ich zadać! Możesz zwrócić się do Krajowej Informacji Podatkowej z prośbą o wyjaśnienie wszystkich kwestii - tel. 22/ 33 00 330.
 

Newsletter